29.05.2018: Poezja kobiecej duszy – Spotkanie z HANKĄ BONDARENKO

Dom Kultury LSM oraz Wydawnictwo Norbertinum

zorganizowały

spotkanie autorskie z Hanką Bondarenko

i promocję jej tomu poezji

kobieta która gotuje rosół

 

Spotkanie poprowadziła

EWA HADRIAN

 

29 maja 2018 roku (wtorek), godz. 18.00

Dom Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, Lublin

Wstęp wolny

 

Informacja o spotkaniu na stronach internetowych Domu Kultury LSM

 

GŁOSY O POEZJI HANKI BONDARENKO

 

Tom wierszy reżyserki i psychoterapeutki Hanki Bondarenko pt. „kobieta która gotuje rosół” to wyjątkowa książka. Choć jest to książka poetycka, to proszę nie pomyśleć przypadkiem, że jest przeznaczona tylko dla wąskiego grona znawców poezji (choć przez nich doceniana). To jedna z tych książek, które pomagają żyć, poetycki balsam na zmęczoną duszę współczesnego człowieka. Od pierwszej strony mamy wrażenie, że obcujemy z kimś doświadczonym i dojrzałym wewnętrznie, kto zrozumiał, że przeciwności losu znikną nie dlatego, że uda nam się zmienić świat, ale dlatego, że zmiany przestaniemy odczuwać jako przeciwności losu. Do czego przydaje się poczucie humoru, którego nie brak autorce. Można powiedzieć, że książka Hanki Bondarenko wyraża tao współczesnej kobiety. To książka, od której trudno się oderwać, do której warto powracać, książka, która wybija ze stereotypów, wzrusza, pomaga zdystansować się do własnego „ja” i tym samym pomaga nam zbliżać się do prawdy.

 

Wydawca

 

Najlepsze jej wiersze są jak od lancetu – proste, ostre, precyzyjnie celne i często zaskakująco oryginalne. Na uwagę zasługują specyficzna żartobliwość, przewrotność i przejrzystość kompozycyjna. W konkursie literackim imienia Morawskiego w Gorzowie (2014) zachwyciła jurorów (byłem jednym z nich) wierszem „kobieta która gotuje rosół”, dzięki któremu zdobyła pierwszą nagrodę.

 

Józef Baran,
„Krytyka Literacka”

 

Hanka Bondarenko to poetka interesująca, dojrzała, o dużej kulturze słowa. Jej wiersze cechuje prostota, brak udziwnień, duża komunikatywność. W subtelny sposób ukazują one złożoność stosunków międzyludzkich, zawikłania uczuciowe, paradoksy rzeczywistości, składając się na portret wrażliwej współczesnej kobiety.

 

Bohdan Zadura