Aktualności
Magdalena Mazur

2 grudnia 2017 roku zmarł wybitny historyk związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim - prof. Jerzy Kłoczowski. Uroczystości pogrzebowe nad urną z prochami Zmarłego odbyły się 12 i 13 grudnia w Lublinie i Warszawie. Złożenie prochów do grobu miało miejsce 14 grudnia w Krzynowłodze Wielkiej.

czytaj dalej...
Piotr Sanetra

20 grudnia 2017 r., o godz. 17.00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyło się spotkanie z autorami albumu poetycko-fotograficznego Lublin zza mgłyAnną Łyczewską (poetką) i Krzysztofem anin Kuzko (fotografem).

czytaj dalej...
Piotr Sanetra

Dom Kultury LSM oraz Wydawnictwo Norbertinum zaprosiły na spotkanie z Henrykiem Józefem Kozakiem i promocję jego najnowszego zbioru poezji „Udane życie”. Tom ukazał się w 50. rocznicę debiutu literackiego Autora na łamach „Kameny” (1967).

Dom Kultury LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a

6 listopada 2017 roku, godz. 18.00

czytaj dalej...
Piotr Sanetra

Dom Kultury LSM i Wydawnictwo Norbertinum zorganizowały spotkanie z prof. Tadeuszem J. Chmielewskim, wybitnym fotografem krajobrazu, poetą-bardem, ekspertem w zakresie ochrony przyrody (m.in. twórcą Poleskiego Parku Narodowego).

Dom Kultury LSM, Lublin, ul. Konrada Wallenroda 4a

24 października 2017 roku, godz. 17.00

czytaj dalej...
Piotr Sanetra

12 października 2017 roku, w godzinach popołudniowych przekroczył próg życia wybitny historyk i krytyk literacki, znawca literatury polskiej XX wieku, prozaik i publicysta – prof. Wiesław Paweł Szymański.

czytaj dalej...
Piotr Sanetra

7 października 2017 roku w Columbus (Ohio, USA) zmarł prof. Jerzy R. Krzyżanowski – żołnierz Armii Krajowej, wybitny polonista, profesor kilku uniwersytetów amerykańskich, pisarz, publicysta.

czytaj dalej...