Hanka Bondarenko
Hanka Bondarenko

Hanka Bondarenko

 

Poetka, aktorka, reżyserka, psychoterapeutka.

W dzieciństwie i młodości wiecznie roztargniona, pełna natchnień, zabawnych historii, które opowiadała koleżankom w szkole jako rzekomo obejrzane filmy, na próżno starała się „wyleczyć” z bujania w obłokach. Dopiero jako dojrzała kobieta zaczęła poważnie traktować swoje artystyczne natchnienia, początkowo po prostu spisując je na przypadkowych karteluszkach, serwetkach, by z czasem pracować nad nimi i wreszcie móc pokazać je światu.

Jest absolwentką filologii polskiej. Jej praca magisterska: Proces indywiduacji w twórczości scenariuszowej Krzysztofa Zanussiego. Próba interpretacji w świetle teorii C. G. Junga została zgłoszona do nagrody rektorskiej i zdobyła wyróżnienie.

Fascynacja ludzką nieświadomością zaprowadziła ją do studiowania psychologii procesu i zdobycia uprawnień psychoterapeutycznych. Ukończyła też szkołę aktorską i reżyserię filmową.

Zdobyła pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Zdzisława Morawskiego oraz dwa razy otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza. Publikowała wiersze w „Akancie”, „Pegazie Lubuskim”, „Dzienniku Polskim” i „Krytyce Literackiej”. Pisała felietony m.in. do Zwierciadła”.

Kobieta która gotuje rosół to jej pierwsza, wydana książka. Jako scenarzystka i reżyserka pracuje nad filmem pod tym samym tytułem.

Książki autora: