Hanka Bondarenko
Hanka Bondarenko

Hanka Bondarenko (Hanna Antonina Bondarenko)

 

Poetka, aktorka, reżyserka, psychoterapeutka.

Jest absolwentką filologii polskiej. Jej praca magisterska: Proces indywiduacji w twórczości scenariuszowej Krzysztofa Zanussiego. Próba interpretacji w świetle teorii C. G. Junga została zgłoszona do nagrody rektorskiej i zdobyła wyróżnienie.

Fascynacja ludzką nieświadomością zaprowadziła ją do studiowania psychologii procesu i zdobycia uprawnień psychoterapeutycznych.

Jednak przede wszystkim czuje się artystką. Ukończyła szkołę aktorską im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz reżyserię filmową w AMA Film Academy (Kraków). W latach 2010-2013 grała w Teatrze Rampa w Warszawie. Pisała felietony m.in. do Zwierciadła”.

Zdobyła pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Zdzisława Morawskiego oraz dwa razy otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza. Publikowała wiersze w „Akancie”, „Pegazie Lubuskim”, „Dzienniku Polskim” i „Krytyce Literackiej”. Pisała felietony m.in. do Zwierciadła”. Jej tom poezji kobieta która gotuje rosół został w 2020 roku uhonorowany Nagrodą Główną w XXIV Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej (za lata 2018-2019).

Kobieta która gotuje rosół to jej pierwsza wydana książka. Jako scenarzystka i reżyserka pracuje nad filmem dyplomowym pt. „Trudno mi cię kochać”.

Książki autora:

Nagroda Główna w XXIV Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej