Dar nad dary. W pierwszą rocznicę śmierci założyciela naszej Wspólnoty Księdza Biskupa Wacława Świerzawskiego. Świadectwa
  • Wydanie: pierwsze
  • Miejsce i rok: Lublin, Norbertinum, 2018
  • Objętość: 84, [3] s.
  • Format: 147 x 208 mm
  • Oprawa: miękka klejona
  • ISBN: 978-83-7222-652-5
nakład wyczerpany PLN

Wspomnienie o śp. Ojcu Założycielu zatytułowałyśmy Dar nad dary, ponieważ każda z członkiń naszej Wspólnoty uważa, że spotkanie Ojca na jej drodze życiowej było wielkim darem Bożym. To On, zafascynowany Bogiem, zaraził nas tą fascynacją i pomagał zgłębiać Boże misteria, zbliżać się do Chrystusa oraz odkrywać i budować indywidualne relacje z Nim.

Sam, ceniąc wielce własne powołanie do kapłańskiej służby Bogu i Kościołowi, pomagał ludziom świeckim odkrywać i pielęgnować dar powołania do życia w oblubieńczej bliskości z Umiłowanym Panem. Każdej z nas pomógł odczytać Boże powołanie do Wspólnoty Przenajświętszej Trójcy, cierpliwie uczył nas odpowiadać Bogu za ten niezwykły dar i towarzyszył po ojcowsku z wymagającą miłością, hojnością i dobrocią w trudnej drodze naszego powołania. Wymagał od nas stałej pracy nad rozwojem naszej wiary. Wskazywał na odpowiednią lekturę oraz zachęcał do lektury pism Ojców Kościoła. Wymagał też od nas sumienności w wykonywaniu naszych obowiązków zawodowych. Wskazywał na radość płynącą z codziennego uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjmowania Komunii Świętej. Zachęcał do adoracji Boga w Najświętszym Sakramencie, aby w ciszy usłyszeć Jego głos.

 

Spis treści

 

1. Wstęp

2. Świadectwa żyjących członkiń Wspólnoty

3. Świadectwa nieżyjących członkiń Wspólnoty

4. Wspomnienia o członkiniach Wspólnoty, które odeszły do Pana

więcej o książce
zwiń
Polecane

Książka o dojrzewaniu do ojcostwa

Antologia tekstów literackich poświęconych zbrodni katyńskiej

Słownik biograficzny i opracowanie dziejów polskich kolejarzy zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni w ZSRS

Nagroda Główna w XXIV Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej